Něco málo o nás

Vaření povidel bylo zpočátku experimentem, později koníčkem a nakonec hlavně radostí našeho tatínka, a postupně se stalo náplní veškerého volného času naší rodiny, která čítá 8 členů – od 3 roků až po skoro 60 😀

Zaměstnaní jsme opravdu všichni, od shánění a zpracování ovoce, (odpeckovat např. 600 kg meruněk to je „zábava“ na celé odpoledne pro všechny) po vaření, stáčení, tvorbu a lepení etiket, letáčků až k prodeji na trzích a jarmarcích v našem okolí.

K našim výrobkům – hlavní zásady

  • tradiční slovácká výroba
  • dle původní domácí receptury
  • zaručena kvalita – poctivě a zase poctivě = kvalitně
  • bez umělých přísad – barviv, aromat a dalších „šidítek“
  • ochutnejte, přesvědčte se!

Všechny povidla a džemy jsou vyráběny z kvalitního českého ovoce, které je zpracováno ručně, a proto je zde záruka vysoké kvality. Vaříme v provozovně ve 2 kotlech.

Veškeré naše produkty jsou uvařeny vždy jen z jednoho uvedeného druhu ovoce! Nikdy nepřidáváme do švestkových povidel jablka či jiné ovoce a různá dochucovadla, prostě to, co tam nepatří…

 

Kdo si plete marmeládu s džemem? Přiznejte se!

Džem

Je řidší konzistence a od marmelády se odlišuje tím, že ovocná dřeň obsahuje kousky ovoce. Kvalitu džemu nejvíce určuje zpracované ovoce a celkový podíl ovocné složky. Dle obsahu ovoce můžeme výrobek jako džem označit v případě, kdy obsahuje nejméně 35% ovoce.

V domácnostech je výborným doplňkem snídaně, je lehce roztíratelný, dodá potřebnou energii, vitamíny a minerály. Najde své uplatnění i v teplé kuchyni – jako důležitá součást oblíbených pokrmů např. k palačinkám, kynutým knedlíkům, při výrobě dezertů, rolád, pudingů, k přípravě omáček či jen tak k namazání na vánočku či chleba, přimíchání do jogurtů atd.

Pojmem džem můžeme označit i výrobek hladký, a bez kousků ovoce – z našeho sortimentu je to například rybízový džem – pasírovaný, tedy lidově řečeno zbavený zrníček. Zajímavé je, že „džemové normy EU“ zahrnují mezi ovoce i dýně a rajčata – o ty se my ale opravdu pokoušet nebudeme.

Marmeláda

Marmeláda nebo-li ovocná směs je hustší, tužší konzistence a bez kousků ovoce. Marmeláda má u nás dlouhou tradici, nejčastěji se vyráběla ze sezónního ovoce – jahod, malin, borůvek, ostružin. Dnes tyto, dříve marmelády, musíme od roku 2004 označovat pojmem ovocná směs – a vysvětlete to babičce. Dle platné legislativy EU, se slovem marmeláda smí označovat pouze výrobky, které alespoň jednou pětinou obsahují citrusové plody – citrony, pomeranče, mandarinky, limetky atp.

V naší nabídce žádnou marmeládu nenajdete.